fbpx

Bota e gruas nga Artemisa

Konsulente e certifikuar gjumi dhe gjidhenie.

programe gjidhenie

Program posaçërisht për JU

Zgjidh programin që ju përshtatet.
Më tepër qumësht gjiri? Bazat e gjidhënies? Rikthimi i fëmijës në gji?

Regjistrohu për të marrë programin 3 mujor për qumështin e gjirit dhe teknikat e shtimit të tij. Për më tepër qumësht gjiri

Regjistrohu për të marrë programin 6 mujor të gjidhënies. Video dhe teknikat me guide. Programi Bazat e Gjidhënies

Regjistrohu për të marrë programin 3 mujor të gjidhënies. Riktheni fëmijën tuaj në gji. Rikthimi i fëmijës në gji

Ja çfarë thonë nënat për Bota e Gruas

Shumë gjëra per vete kam mësu nga ti. Ushqyrja me gji, metodat se si duhet ta kap bebi gjirin... Largimi i bebes nga djepi ( gjë që e kam bër edhe vet fal këshillve tua) T'mos flas mo për kto kohet e gjumit, kohëzghatja e gjumit , koha me e mir kur bebi te flej, ambienti i dhomes per bebe e shum e shummm gjëra. Je motivi i shummë femrave shqiptare për t'mos u dorzuar kurë nga gjona të tilla siq i permenda.

Heqja e gjirit ne menyr graduale eshte nje shpetim per te dy si nene dhe femijen un ketu tek ty e kam lexuar dhe praktikuar me vajzen e vogel se kemi 1 vit qe e kemi hequr dhe nuk pesoi asnje lloj drame qe ti ngel ne mendje. Fal teje sepse as un nuk vuajta qe te me bllokohen nga qumeshti apo ndonje temp te falenderojm shuum per cdo keshill qe ndan me ne te perqafojm ty dhe kukullen e vogel ti kesh me jete te 3 fmit.

Ti je dashuri shum faleminderit qe je kurdo qe kemi nevoje per ty sepse realisht ate dit qe te kam shkruar per djalin qe me beri refuzimin e gjirit e ti ishe 2 dit pa lindur bukuroshen tende me ke ndihmuar pa mase dhe me te vertet djali ishte i ngopur me qumsht lope qe i kishte dhene vjehrra dhe me lengje frutash faleminderit qe je gjithmon per neve vec bekime pac ne familjen tende .

Shum shpesh kur hasi ne ndonje problem kur bebi e rrefuzon gjirin, me kujtohen keshillat e tua qe na i jep! E fundit ishte qe te mos e vejm bebin direkt ne gji, po duke lozur me te dhe pergedhelur. Muj me then qe ndihem me shum vetbesim tani kur eshte fjala te gjidhenja... Shum faliminderit shum faliminderit per te gjitha. Me fat qe kam gjet faqen tende.

Më kontaktoni Dëshironi më shumë informacione rreth gjdhenies?
Më shkruaj për një konsultim së bashku.

Behu pjesë e komunitetit tonë

Bota e gruas

Në të do të gjeni:

Brenda programit “Bazat e gjumit dhe gjidhënies që nga lindja” do të gjeni:

Në të do të gjeni:

Pavarësisht moshës së fëmijës, nëse jeni duke hasur vështirësi në proçesin e gjidhënies tani keni mundësinë të merrni asistencën live për të arritur të shtoni sasinë e qumështit gjatë ushqimit të fëmijës suaj.