Në burg për përdhunim/ Producenti i Hollovudit teksa vuan dënimin preket edhe nga koronavirusi

Harvey Weinstein, është ish-producenti i Hollivudit, i cili teksa vuante dënimin në burg, është prekur nga koronavirusi.

Ish- producenti muajin e kaluar u dënua me 23 vite burg për përdhunim dhe sulme seksuale, pasi shumë femra protestuan ndaj tij.

Harvey Weinstein dyshohet se e mori koronavirusin nga dy të burgosur të tjerë të cilët rezultuan pozitivë të dielën.

Skandali pak kohë më parë në Hollivud për kontratat në këmbim të favoreve seksuale e bënë Weinstein edhe më të famshëm por e bënë të përfundojë në burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *