Koronavirus/ Ndryshojnë shifrat në Greqi, shtohet numri i viktimave

Gjatë ditës së sotme, numri i të infektuarve nga COVID-19 në Greqi është rritur me 71 raste të reja, duke shkuar në 695 persona.

Gjithashtu janë regjistruar dhe 2 viktima të tjera gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin në 17, ndërkohë që 35 persona të tjerë janë në gjendje të rëndë për jetën.

19 persona janë shëruar dhe kanë lënë spitalin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *