Agjenti 007 pezullohet nga Koronavirus- Publikimi i filmit të ri James Bond u shty për shtatë muaj

Lëshimi i filmit të ri James Bond do te shfaqet pas 7 muajsh ne kinemate e botes. Koronavirusi vazhdon të përhapet gjithandej cka ka bere qe filmi te lihet per nje moment tjeter. Prodhuesit thanë se kishin lëvizur botimin e No Time To Die nga Prilli deri në Nëntor pas “shqyrtimit të kujdesshëm dhe vlerësimit të plotë të tregut global teatral”. Njoftimi vjen një ditë pasi themeluesit e dy faqeve 007 tifozëve u bënë thirrje studiot e filmit që të vonojnë daljen e tij. Tani do të dalë në Mbretërinë e Bashkuar në 12 nëntor, dhe në SH.B.A. me 25 nëntor. No Time To Die, e cila do të jetë paraqitja e fundit e Daniel Craig si agjent i shërbimit sekret britanik, kishte qenë për shkak të lëshimit në 3 Prill. Prodhuesit e MGM, Universal dhe Bond, Michael G. Wilson dhe Barbara Brokoli, njoftuan sot se pas shqyrtimit të kujdesshëm dhe vlerësimit të plotë të tregut teatral global, lirimi i NO TIME TO DIE do të shtyhet deri në nëntor të vitit 2020. Premiera botërore ishte planifikuar të zhvillohej më 31 mars në Royal Albert Hall në Londër. Filmi i fundit i Bond, Specter, mori gati 900 milion dollarë (690 milion £) në zyrat botërore të kutive kur u publikua në 2015. Disa analistë të filmit kanë sugjeruar që koronavirusi mund të fshijë $ 5bn (3.8bn £) nga zyra globale, me shumë kinema të Kinës tashmë të mbyllura dhe të ardhurat hit në Korenë e Jugut dhe Itali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *